تبلیغات

تاریخچه کاغذ - تاثیر کُره در کاغذ سازی

۰

پس از گذشت مدت کوتاهی پس از توسعه فرآیند تولید کاغذ در چین که توسط T'sai Lun انجام شد، این تکنولوژی به دست کره ای ها رسید. کره ای ها، خیلی سریع با استفاده از مقادیر خامی به نام ماجی که ضایعات کنف و الیاف گیاهی هستند، شروع به تولید کاغذی به نام Hanji نمودند که در طول زمان از کاغذهای چینی فراتر رفته و شناخته شده اند. گفته می شود که این نوع کاغذ، بهترین کاغذ در دسترس در سراسر شرق آسیا می باشد.

کاغذ Hanji از پوست درونی درخت توت کاغذی ساخته شده است که نوعی درخت بومی کره است که در اطراف کوه های سنگی رشد می کند و در کره به اسم داک شناخته شده است. کتاب های چینی مطالبی در برداشتند که بیانگر آن بود که Hanji کره ای بسیار با کیفیت بوده و چینی ها از قرن دهم تاکنون همچنان از آن استفاده می کنند.

کاغذ Koryoji که در زمان سلسله Koryo ساخته شده بود با توجه به کیفیت بالایی که داشت یکی از محصولات برجسته در آن زمان به شمار می رفت. علی رغم رشد صنعت چاپ کاغذ در چین در زمان سلسله Koryo کاغذهای کره ای برای فروش به چین صادر شدند. رشد بی نظیر Hanji در دوره Koryo  یا Goryeo اتفاق افتاد که نشان دهنده افزایش کیفیت و استفاده از Hanji در ارتباط با چاپ بود.

 

سبزکاپ

ادامه مطلب ...

+ نوشته شده توسط Sabzcup در ، بدون بازدید ، بدون دیدگاه
برچسب‌ها: لیوان یکبار مصرف کاغذی، لیوان کاغذی تبلیغاتی، چاپ لیوان کاغذی، چاپ لیوان تبلیغاتی

خدماتی که سبزکاپ افتخار ارائه آن را دارد

۰

در این مطلب به برخی از خدمات گروه تولیدی سبزکاپ آشنا خواهیم شد. با ما همراه باشید.


سبزکاپ

تولید لیوان یکبار مصرف کاغذی

امروزه ما در دنیایی زندگی می کنیم که استفاده از لوازم پلاستیکی و نایلونی هر روز کاهش می یابد. ظروف یکبار مصرف پلاستیکی در بیشتر مواقع جای خود را به ظروف یکبار مصرف کاغذی می دهند. یکی از دلایلی که استفاده از ظروف یکبار مصرف پلاستیکی کاهش یافته است مضر بودن آن برای انسان و محیط می باشد. از این رو استفاده از وسایل کاغذی رواج یافته است. از مهمترین و پرکاربردترین ظروف کاغذی می توان به لیوان یکبار مصرف کاغذی اشاره نمود.

پوششی که در لیوان یکبار مصرف کاغذی استفاده می شود از جنس پلی اتیلن می باشد. پوشش پلی اتیلن موجب می شود کمترین آلودگی فیزیکی و شیمیایی به لیوان کاغذی تبلیغاتی نفوذ نکند و در بازیافت سریع لیوان کاغذی بسیار کارآمد است. برخلاف ظروف یکبار مصرف پلاستیکی، به علت مواد به کار رفته در ظروف یکبار مصرف کاغذی، در تماس با مواد غذایی داغ هیچ گونه مواد سمی تولید نمی کنند. به سلامتی انسان آسیب نمی رساند و همچنین باعث تخریب محیط زیست نمی شود.
ادامه

+ نوشته شده توسط Sabzcup در ، یک بازدید ، بدون دیدگاه
برچسب‌ها: تولید ماشین آلات ظروف یکبار مصرف، لیوان کاغذی تبلیغاتی، لیوان یکبار مصرف کاغذی، چاپ لیوان تبلیغاتی، چاپ لیوان کاغذی

راهنمای خرید ماشین آلات ظروف یکبار مصرف کاغذی

۰

ماشین آلات تولید ظروف یکبار مصرف و لیوان کاغذی می توانند برای تولید لیوان یکبار مصرف کاغذی با گرماژهای متفاوت مورد استفاده قرار گیرد. در سال های اخیر کسب و کارهای مرتبط با ظروف یکبار مصرف که به تولید لیوان یکبار مصرف کاغذی می پرداختند، به سرعت رشد کردند. از این جهت اغلب شرکت هایی که دارای ماشین آلات تولید ظروف یکبار هستند، تمایل دارند در این حوزه هم شانس خود را امتحان کنند.

در اصل هدف از تولید لیوان یکبار مصرف کاغذی و دیگر ظروف کاغذی، حفظ سلامتی و بهداشت انسان ها و همچنین جلوگیری از آسیب رساندن به محیط زیست بود. اما امروزه مردم، شرکت ها و سازمان ها برای مصارف خود نیز به این ظروف نیاز دارند. اگر در حال جمع آوری اطلاعات در خصوص راه اندازی تولید لیوان یکبار مصرف کاغذی هستید، در گام اول مهم است که ماشین آلات ظروف یکبار مصرف و لیوان کاغذی را از شرکت های معتبر که به تولید ماشین آلات ظروف یکبار مصرف می پردازند و آشنا به مسائل مهندسی و فنی این گونه دستگاه ها هستند تهیه نمایید.

بر اساس تفاوت قیمت ماشین آلات ظروف یکبار مصرف، نمی توان تصمیم نهایی را گرفت. بنابراین تصمیم گیری درست برای سرمایه گذاری، کلیدی ترین راه موفقیت در این کسب و کار است. پیشنهاد ما به شما این است که همواره قبل از خرید ماشین آلات ظروف یکبار مصرف،همه ی گزینه های مقابلتان را ارزیابی کنید. حتی قبل از اقدام به یافتن شرکت های تولید ماشین آلات ظروف یکبار مصرف، اخبار، گزارش ها و سایت های اینترنتی را بررسی و محتوای آن ها را مطالعه کنید.


بزکاپ

 

ادامه مطلب

+ نوشته شده توسط Sabzcup در ، بدون بازدید ، بدون دیدگاه
برچسب‌ها: لیوان یکبار مصرف کاغذی، لیوان کاغذی تبلیغاتی، چاپ لیوان کاغذی، چاپ لیوان تبلیغاتی، تولید ماشین آلات ظروف یکبار مصرف

از کدام نوع از لیوان های یکبار مصرف استفاده کنیم؟

۰

بزکاپ


لیوان یکبار مصرف در زمان‌ های گذشته، قبل از لیوان یکبار مصرف کاغذی ساخته شده بود و در سال ‌های اولیه قرن بیستم شروع به کار کرد. لیوان یکبار مصرف کاغذی و لیوان یکبار مصرف پلاستیکی به دلیل عدم نیاز به شستشو به صرفه‌ جویی در مصرف آب کمک می‌کنند؛ گرچه تأثیرات آن ها بر روی محیط زیست به صورت همه جانبه مثبت نمی‌ باشد. هم لیوان یکبار مصرف کاغذی و هم لیوان یکبار مصرف پلاستیکی دارای مزایا و معایبی هستند.

استفاده از ظروف یکبار مصرفی که از مشتقات نفتی تهیه شده ‌اند، به دلیل آلودگی ‌های زیست ‌محیطی، با مخالفت‌ هایی روبرو شده است. امروزه ظروف یکبار مصرف با پایهٔ گیاهی (سلولوزی) در حال جایگزین شدن با ظروف پلاستیکی است.

به علت محدودیت های فیزیکی و شیمیایی ظروف سلولوزی ، این روند بسیار کند و گاهی متوقف شده است. البته اضافه شود در سال های اخیر با نظارت وزارت بهداشت و قانون اجباری حضور مسئول بهداشت یا شیمی در آزمایشگاه کارخانه، کنترل بیشتری بر روی سلامت و بهداشت تولیدات یکبارمصرف صورت گرفته است.

توصیه می شود که از مصرف نوشیدنی های داغ و گرم در ظروف و لیوان های پلاستیکی یکبار مصرف خودداری شود. برخی از کارشناسان معتقدند که در اثر گرما ممکن است برخی از مواد شیمیایی و سمی و سرطان زا  از محصولات پلاستیکی وارد محتویات نوشیدنی و سپس به بدن فرد وارد شود و زمینه مناسبی را برای ابتلا به انواع سرطان ها ایجاد کند.

تولید ظروف یکبار مصرف به خصوص نوع کاغذی آن بسیار سودآور است و در آینده ‌ای نزدیک نیز گسترش بیشتری خواهد یافت. با این همه نمی ‌توان از حرکت‌ هایی که برای تولید ظروف یکبار مصرف با مواد اولیه گیاهی می ‌شود نیز غافل بود.

یک کارشناس بهداشتی در خصوص موارد استفاده از ظروف یکبار مصرف، معتقد است که هر نوع از ظروف یکبار مصرف مناسب استفاده خاصی است، به طور مثال: «ظروف یکبار مصرف شفاف و بدون رنگ تنها برای غذا‌ها و نوشیدنی ‌های سرد مناسب هستند. ظروف یکبار مصرف سفید و فوم ‌دار برای مواد‌ غذایی سرد، گرم (با دمای پایین حدود ۶۵ درجه سانتی ‌گراد) و مرطوب مناسب هستند.

برای مواد‌ غذایی داغ ترجیحا از فویل‌ های آلومینیومی استفاده شود.» او همچنین با تأکید بر اینکه لیوان‌ یکبار مصرف کاغذی از لیوان های پلاستیکی بسیار مناسب‌ تر هستند می ‌افزاید: «از لیوان‌ های مقوایی (سلولزی) برای نوشیدن مایعات داغ استفاده نمایید.»

مطلب کامل

+ نوشته شده توسط Sabzcup در ، بدون بازدید ، بدون دیدگاه
برچسب‌ها: لیوان یکبار مصرف کاغذی، لیوان کاغذی تبلیغاتی، چاپ لیوان کاغذی، چاپ لیوان تبلیغاتی، تولید ماشین آلات ظروف یکبار مصرف

استفاده روز افرون از ظروف یکبار مصرف کاغذی

۰

دغدغه دوستداران محیط زیست و پیشرفت تکنولوژی و کمی راحت‌ طلبی، منجر به تولید ظروف یکبار مصرف شد. ظروف یکبار مصرف جایگزین ظروف شیشه‌ ای، ملامین و... هستند و بعد از هر بار مصرف، دور انداخته می‌شوند.

سبزکاپ


این ظروف، ابتدا در رستوران‌ها، فست‌ فودها، مغازه‌های بیرون بر استفاده می‌ شد و کم‌ کم وارد مکان‌هایی مثل اداره‌ها، سالن های غذاخوری، اتوبوس‌های بین‌ شهری، مهد کودک‌ ها و... شد. استقبال از این ظروف، باعث شد تا در مهمانی‌ها از بشقاب و قاشق و چنگال و لیوان‌ های یکبار مصرف استفاده شود.

لیوان کاغذی تبلیغاتی ارزان ترین راه برای تبلیغات

 لیوان یکبار مصرف کاغذی، از محبوب ترین ظروف یکبار مصرف به شمار می رود. اغلب فروشگاه‌ها، شرکت ها و اداره ‌ها به دنبال سفارش لیوان کاغذی تبلیغاتی هستند تا توجه مخاطب خود را به شرکت خود جلب نمایند. لیوان کاغذی تبلیغاتی، ترفند خوبی برای جلب توجه مشتری است.

بیشترین استفاده از ظروف یک بار مصرف به لیوان کاغذی تبلیغاتی اختصاص دارد. چاپ لیوان تبلیغاتی، از جمله آیتم های تبلیغاتی است که این روزها در عرصه تبلیغات مورد توجه قرار گرفته است. متاسفانه استفاده از مرکب صنعتی و روند تولید نامطمئن و خارج از حیطه بهداشت و سلامت، در بین تولیدکنندگان این محصول به شدت رایج است. اگرچه قیمت نازل تری را برای مخاطبین فراهم می‌آورد ولی عوارض غیرقابل جبرانی را در پی خواهد داشت. گروه تولیدی سبزکاپ استفاده از مرکب گیاهی در چاپ لیوان تبلیغاتی و کاغذی و تولید محصول با رعایت استانداردهای کیفیت و بهداشت را در راستای وظایف خود قرار داده است.

لیوان کاغذی تبلیغاتی به لایه ای مقاوم در برابر گراما و سرما مجهز می باشند. پوشش لیوان کاغذی از جنس پلی اتیلن است. پلی اتیلن باعث می شود که کمترین میزان آلودگی فیزیک و شیمیایی به لیوان کاغذی تبلیغاتی نفوذ نکند.

جنس لیوان کاغذی به شکلی است که به راحتی می توان روی آن لوگو و رنگ های تبلیغاتی را چاپ نمود و از بازخورد بسیار عالی لیوان کاغذی تبلیغاتی نهایت استفاده را برد. چاپ لیوان تبلیغاتی کاغذی به صورت چاپ افست انجام می شود.

 مطلب کامل

+ نوشته شده توسط Sabzcup در ، بدون بازدید ، بدون دیدگاه
برچسب‌ها: لیوان یکبار مصرف کاغذی، لیوان کاغذی تبلیغاتی، چاپ لیوان کاغذی، چاپ لیوان تبلیغاتی، تولید ماشین آلات ظروف یکبار مصرف

استفاده از ظروف یکبار مصرف، خوب یا بد؟

۰

ظروف ‌یک ‌بار ‌مصرف،‌ ‌رایج ‌ترین ‌و ‌عمومی‌ ترین ‌آلاینده ‌محیط ‌زیست ‌قلمداد ‌می ‌شوند. زندگی مدرن علاوه بر رفاهی که برای انسان به همراه دارد گاه اوقات ضررهای جبران ناپذیری را نصیب محیط زیست می کند. 


مصرف بی رویه پلاستیک همگام با رشد صنعت و تکنولوژی به دلیل فرآیند برگشت پذیری آهسته و کند که عملا صدها سال به طول می انجامد، آن را به یک بحران زیست محیطی تبدیل کرده است. در سال های اخیر همیشه هشدارهایی در مورد اثرات سوء استفاده از ظروف یکبار مصرف پلاستیکی به گوشمان رسیده است. گذشته از بحث آسیب رسانی به محیط زیست، استفاده از این ظروف برای سلامت انسان نیز مضر می باشد.

ظروف یکبار مصرف پلیمری در صورت تماس با مایعات و مواد غذایی بالای ۴۰ درجه، ماده ‌ای شیمیایی استایرن از خود خارج می‌کنند که موجب تلخی غذا شده و بیش از ۷۷ نوع بیماری سرطان زا را به همراه دارد. پرکاربردترین ترکیب شیمیایی مورد استفاده در تولید ظروف پلیمری یا همان ظروف یکبار مصرف، وینیل کلرید است که مونومری از پلی وینیل کلرید(PVC)  و استایرن است که در تولید بیشتر پلاستیک ها کاربرد دارد. از وینیل کلرید به عنوان عامل ایجاد سرطان کبد در مدل های حیوانی و همچنین انسانی نام برده شده است. مسمومیت شدید با این ترکیب باعث افسردگی سیستم عصبی مرکزی و آسیب جدی به کبد می شود. 

چربی‌هایی که روی مایعات داغ داخل لیوان‌ های یکبار مصرف پلاستیکی قرار می‌گیرد همان پلی استایرن سمی خارج شده از پلاستیک است که روی سیستم‌ های عصبی، قلب و گوارش انسان تأثیر منفی می‌گذارد. با توجه به روشن شدن مضرات استفاده از ظروف یکبار مصرف پلاستیکی و هشدار کارشناسان و دوست داران محیط زیست و بهداشت و سلامت، جامعه به سمت استفاده مجدد و همچنین جایگزینی ظروف پلاستیک غیر بازیافتی به لیوان یکبار مصرف کاغذی و انواع ظروف کاغذی (بشقاب،پیش دستی،…) می ‌رود.

این روزها تب استفاده از ظروف کاغذی همچون لیوان یکبار مصرف کاغذی به قدری فراگیر و گسترده شده که برخی از مردم حتی در مهمانی‌ های دوستانه خود ترجیح می ‌دهند برای صرفه‌ جویی در وقت و انرژی خود از این ظروف استفاده کنند و در سال‌ های اخیر شاهد افزایش روز افزون مغازه‌ ها و فروشگاه‌ های ظروف یکبار مصرف کاغذی هستیم.

ادامه مطلب

+ نوشته شده توسط Sabzcup در ، بدون بازدید ، بدون دیدگاه
برچسب‌ها: تولید ماشین آلات ظروف یکبار مصرف، لیوان کاغذی تبلیغاتی، لیوان یکبار مصرف کاغذی، چاپ لیوان تبلیغاتی، چاپ لیوان کاغذی

لیوان کاغذی تبلیغاتی با طرح اختصاصی

۰

کاغذ استفاده شده در لیوان یکبار مصرف کاغذی، مقوای لیوانی نامیده می شود که درست شده از چند لایه مخصوص دارای پوشش ضد آب می‌ باشد. این کاغذ به خواصی از جمله سختی بالا و مقاومت در برابر خیس شدن احتیاج دارد.

سبزکاپ

مراحل تولید لیوان یکبار مصرف کاغذی نیازمند دستگاه‌ های خاص این پروسه می ‌باشد که شامل شکل دهی غلطکی برای شکل ‌دهی رولی مورد نیاز به کاغذ و حفظ خواص مورد نیاز کاغذ و پوشش دهی پلاستیکی برای لیوان می باشد.

وزن استاندارد لیوان ها 170 تا 350 گرم هست. لازم به ذکر است که مواد لیوان کاغذی از مواد غیر بازیافتی تولید می‌ شود و بهداشتی می باشند. گاهی اوقات از کاغذهای دو لایه برای نگهداری حرارت در ساخت لیوان یکبار مصرف کاغذی مانند انواع لیوان کاغذی تبلیغاتی استفاده می شود.

در این صورت لایه دوم (تهیه شده از مواد بازیافتی) روی لایه اول (تهیه شده از مواد بهداشتی) قرار دارد و با مایعات داخل لیوان یکبار مصرف کاغذی در تماس نیست.

ادامه مطالب...

+ نوشته شده توسط Sabzcup در ، بدون بازدید ، بدون دیدگاه
برچسب‌ها: لیوان یکبار مصرف کاغذی، لیوان کاغذی تبلیغاتی، چاپ لیوان کاغذی، چاپ لیوان تبلیغاتی، تولید ماشین آلات ظروف یکبار مصرف

مراحل تولید لیوان یکبار مصرف کاغذی

۰

سبزکاپ

 مراحل تولید لیوان یکبار مصرف کاغذی

لیوان ‌های کاغذی و نوشیدنی های داغ همواره به هم مرتبط می باشند. با اضافه کردن مقدار کمی از خاک رس به ته لیوان و چرخاندن سریع آن، خاک رس به منافذ دیواره ها نفوذ کرده و باعث ضد آب شدن لیوان یکبار مصرف کاغذی می ‌گردد، اگرچه این امر کمی مزه و بوی مقوا را تغییر می‌ دهد.

لیوان یکبار مصرف کاغذی برای نوشیدنی های سرد، یکسان عمل نمی‌ کند و بسته به چگالش، اشکال بیرونی لیوان کاغذی را بی ثبات می ‌کند. به منظور برطرف کردن این مشکل لایه بیرونی و درونی را با موم می پوشانند.

جنس لیوان کاغذی به شکلی است که به راحتی میتوان روی آن چاپ لوگو و رنگ های تبلیغاتی خود را استفاده کرد و از باز خورد بسیار عالی لیوان کاغذی تبلیغاتی نهایت استفاده را برد.

چاپ لیوان یکبار مصرف کاغذی به صورت چاپ افست انجام می شود. که این چاپ برای تیراژ های 1000 تا 5000 به صورت چاپ عمومی (استفاده از چند فرم مختلف کنار هم) است و در کارهای با تیراژ بالاتر به دلیل بالا رفتن قیمت چاپ لیوان تبلیغاتی، به صورت اختصاصی صورت می گیرد.

استفاده از لیوان کاغذی تبلیغاتی می ‌تواند روشی مؤثر برای تبلیغ نام تجاری شما باشد که با چاپ لوگو یا عکس برندتان بر روی لیوان کاغذی تبلیغاتی می ‌توانید پیام شرکتتان را به مخاطبان خود برسانید. 

لیوان کاغذی تبلیغاتی جزء کالاهای تبلیغاتی کم هزینه می‌ باشد و از آن می‌ توان در همایش‌ ها، رستوران‌ ها و فست فود ها، نمایشگاه‌ ها، هیات های مذهبی، بیمارستان ها، ادارات دولتی و خصوصی، شرکت های تولید چای و نوشیدنی های سرد و گرم و ... استفاده کرد.

ادامه مطلب ...

+ نوشته شده توسط Sabzcup در ، بدون بازدید ، بدون دیدگاه
برچسب‌ها: لیوان یکبار مصرف کاغذی، لیوان کاغذی تبلیغاتی، چاپ لیوان کاغذی، چاپ لیوان تبلیغاتی، تولید ماشین آلات ظروف یکبار مصرف

استفاده از ظروف یکبار مصرف گیاهی و کاغذی

۰

چند سالی است که ظروف یکبار مصرف به صورت خواسته یا نا خواسته وارد زندگی ما شده اند.

سالانه میلیون ها تن پلاستیک در صنایع بسته بندی استفاده می شود؛ موادی که زمان برگشت آن ها به طبیعت 300 تا 500 سال طول می کشد. 

سبزکاپ

ظروف یکبار مصرف «پلی استایرنی» که به طور عمده در بازار وجود دارد از «مونومراستایرن» که ترکیبی «آروماتیک» است، تشکیل شده اند.استفاده از مواد پلی استایرنی برای مواد غذایی گرم و داغ، از نظر بهداشتی به هیچ عنوان مناسب نیست. زمانی که این ظروف با مواد غذایی گرم و داغ و به ویژه چرب تماس پیدا می کنند، فرآیند آزاد شدن این مونومر سمی تسریع می شود.

پلاستیک ها، محیط زیست را به محاصره خود درآورده اند و ظروف پلاستیکی عامل بزرگ ترین مشکلات زیست محیطی هستند. و ما باید تا حد امکان مصرف ظروف پلاستیکی را به حداقل برسانیم. این امر موجب بروز آسیب کم تری به محیط زیست می شود. 

ادامه مطلب ... 

 

+ نوشته شده توسط Sabzcup در ، بدون بازدید ، بدون دیدگاه
برچسب‌ها: لیوان یکبار مصرف کاغذی، لیوان کاغذی تبلیغاتی، چاپ لیوان کاغذی، چاپ لیوان تبلیغاتی، تولید ماشین آلات ظروف یکبار مصرف

لیوان کاغذی تبلیغاتی

۰

سبزکاپ

لیوان کاغذی تبلیغاتی

  1. آیا شما صاحب رستوران یا هتل هستید؟
  2. آیا شرکت شما قصد شرکت در نمایشگاه را دارد؟
  3. آیا شما شرکت تبلیغاتی می باشید؟
  4. آیا دارای مهد کودک هستید و قصد دارید برای جشن تولد کودکان از طرح های شاد و کودکانه روی لیوان کاغذی استفاده کنید؟
  5. آیا مایلید بر روی میزهای تالار شما تبلیغات شما و رستوران شما باشد آن هم بر روی لیوان کاغذی ؟
  6. شما چه انتظاری از یک لیوان کاغذی تبلیغاتی دارید ؟

برای چاپ هرگونه طرح روی لیوان کاغذی یکبار مصرف با ما تماس بگیرید.

لیوان های کاغذی تبلیغاتی . از جمله آیتم های تبلیغاتی است که این روزها در عرصه تبلیغات یا بهتر بگوییم تشریفات تبلیغاتی مورد توجه برندها و صاحبین محصول و خدمات قرار گرفته است، اما آنچه در این بازار آشفته تبلیغاتی سبز کاپ را از سایر تولید کنندگان لیوان کاغذی  یکبرا مصرف مجزا می‌سازد کیفیت ارزنده محصول و تمرکز قطعی برروی تولید اختصاصی است.متاسفانه استفاده از مرکب صنعتی و روند تولید نامطمئن و خارج از حیطه بهداشت و سلامت، در بین تولیدکنندگان این محصول بشدت رایج است که اگرچه قیمت نازلتری را برای مخاطبین فراهم می‌آورد ولیکن بروز عوارض غیرقابل جبرانی را در پی خواهد داشت.سبز کاپ با شعار هم سلامتی هم تبلیغاتی استفاده از مرکب گیاهی را در مسیرچاپ و تولید محصول را با لحاظ استانداردهای کیفیت و بهداشت وظیفه انسانی خود می‌داند و در این راستا سلامتی را بر کاهش نامعقول بهای کالا مقدم می‌شمارد.

با اندکی ارزانتر خریدن سلامتی را به دست فراموشی نسپاریم

 

مراحل آماده سازی های اولیه تا آماده سازی نهایی لیوان یکبار مصرف کاغذی

 

در مرحله اول کاغذهای گلاسه براق توسط دستگاه مخصوص روکش دار کردن، ماده پلی اتیلن را برروی کاغذ ها روکش می کنند . این ماده پلی اتیلن درواقع همان عاملی هست که سبب جلوگیری از نشت مایعات و بروز اشکالاتی از این قبیل میشود. شایان ذکر است: اگر کاغذ به صورت یک طرفه روکش شود به آن کاغذ سینگل و اگر به صورت دوطرفه روکشدار شوند آن را دابل می گویند . در خصوص تولیدات گروه سبزکاپ، این روند در معتبر ترین کارخانه تولید کاغذ لیوان کاغذی، در کشور کره جنوبی به سفارش گروه سبز کاپ انجام می پذیرد. که این امر سبب شده تا این مجموعه با آرامش خاطر به مشتریان ارجمند خود بهترین روند کیفیت و تولید لیوان کاغذی را ارائه دهد.

2- بعد طی روند روکشدار کردن با ماده پلی اتیلن، کاغذ روکشدار شده در ابعاد سفارش داده شده از سوی گروه سبز کاپ برش داده و به صورت شیت آماده سازی میشوند .

قابل ذکر است کاغذ در ابعاد 65×90 جهت آماده سازی بدنه چاپ لیوان کاغذی و رولی به عرض 7 سانتی متر جهت پلوم کردن کف لیوان کاغذی آماده میشود.

طرح لیوان کاغذی توسط تیم خبره و کاردان گروه نیک کاپ برروی یک قالب خاص که بخشی از قطاع یک دایره میباشد چیدمان و طراحی شده و در نهایت براساس تاییدیه نهایی از جانب مشتریان، جهت آماده سازی فیلم خروجی به لیتوگرافی ارسال میگردد.

بعد از آماده سازی چهار زینک مجزا برمبنای چهار رنگ اصلی چاپ، زینک ها برروی ماشین چاپ افست بسته شده و در حضور ناضر چاپ گروه نیک کاپ روند چاپ صورت میگیرد.

در نظر داشته باشید که مرکب مصرفی کارخانه نیک کاپ جهت چاپ لیوان کاغذی مرکب گیاهی و کاملا بدون ضرر می باشد که متاسفانه اکثر تولید کنندگان به دلیل هزینه های بالای مرکب بهداشتی به این امر متعهد نیستند و از مرکب صنعتی استفاده مینمایند که بسیار برای سلامتی فرد مصرف‌کننده مضر خواهد بود.

بدیهی است که در روند چاپ امکان اختلاف رنگی در حدود 10% با رنگی که در مانیتور مشاهده میفرمایید محتمل خواهد بود و این امر یک مقوله طبیعی است.

پس از انجام پروسه چاپ از دستگاه مخصوصی با عنوان لترپرس برای برش نهایی قالب لیوان کاغذی استفاده میشود و کاغذ چاپ شده را به اصطلاح به استروک یا همان کاغذ بدنه لیوان کاغذی تبدیل می نماید.

سپس استروک‌ها در کارخانه نیک کاپ آماده تولید نهایی می‌باشد. استروک ها با دستگاه های مخصوص تولید لیوان کاغذی به صورت تمام اتوماتیک و در محیطی کاملا بهداشتی و استریل روند تولید خود را می‌گذرانند.

برای هر دستگاه یک اپراتور کافی است، وظیفه این اپراتور قرار دادن کاغذ استروک شده لیوان کاغذی در محل ورودی دستگاه و سپس انتقال لیوان های تولید شده به دستگاه شیرینک میباشد .

در این مرحله دیگر تولید لیوان کاغذی به پایان رسیده و تنها بسته بندی آن در کارتن ها باقی مانده است که آن هم بعد از شیرینک، بسته های 50عددی در کارتن‌هایی با حجم 1000 عدد و سایز 40×40 و استحکام بالا جهت جلوگیری از بروز ضایعات حمل در حین ارسال به باربری جهت حمل به شهرستان ها، قرار می‌گیرند. همان طور که در قسمت بالا توضیح داده شد تمامی مراحل با درنظر گرفتن استاندارد و کیفیت مطلوب صورت می‌پذیرند.

 

+ نوشته شده توسط Sabzcup در ، بدون بازدید ، بدون دیدگاه
نوشته‌های اخیر